هيدرواسكن

تبلیغات در سایت ما

الکتروتکنیک-برق صنعتی

پشتيباني آنلاين
پشتيباني آنلاين
آمار
آمار مطالب
 • کل مطالب : 248
 • کل نظرات : 21
 • آمار کاربران
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 11
 • آمار بازدید
 • بازدید امروز : 87
 • بازدید دیروز : 12
 • ورودی امروز گوگل : 9
 • ورودی گوگل دیروز : 1
 • آي پي امروز : 29
 • آي پي ديروز : 4
 • بازدید هفته : 99
 • بازدید ماه : 104
 • بازدید سال : 17082
 • بازدید کلی : 20176
 • اطلاعات شما
 • آی پی : 44.200.101.84
 • مرورگر :
 • سیستم عامل :
 • امروز :
 • درباره ما
  خبرنامه
  براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود  امکانات جانبی

  آمار وب سایت:  

  بازدید امروز : 87
  بازدید دیروز : 12
  بازدید هفته : 99
  بازدید ماه : 104
  بازدید کل : 20176
  تعداد مطالب : 248
  تعداد نظرات : 21
  تعداد آنلاین : 1

  هيدرواسكن

  هيدرواسكن

  هيدرواسكن سيستم مونيتورينگ پيشرفته، كامل، دقيق و جامعي است كه براي تشخيص شرايط داخلي هيدروژنراتورهاي تحت تنشهاي كاري ساخته شده است. ساير سيستمها فقط 2 تا 15 درصد استاتور را نمايش مي دهند در حاليكه هيدرواسكن تمام استاتور را پيوسته نشان مي دهد. 

  تشخيص دقيق و پيوسته خرابي و عيب دستگاه بصورت پراكنده و يا بصورت دقيق، باعث سهولت در پيش بيني درست هزينه نگهداري و در نتيجه بهينه سازي هزينه نگهداري و عملكرد اقتصادي مي شود. 

  مكان يابي تخليه جزيي هيدرواسكن به طور دقيق، اندازه و موقعيت تخليه جزيي را نه تنها در انتها بلكه در هر جايي از سيم پيچي كه باشد تشخيص ميدهد. با آشكار نمودن موقعيت و درجه خرابي درسراسر استاتور، اطلاعات PDL امكان تعميرمحل خرابي راجهت بهينه نمودن عملكرد سيم پيچي فراهم مي نمايد. 

  هيدرواسكن قدرت تجزيه بسيار بالايي دارد و قادر به ترسيم نقشه دماي تمام نقاط استاتور بصورت كانتورهاي رنگي مي باشد. كانتورهاي دما بصورت دو بعدي، در دستگاه محورهاي xو y رسم مي شوند و ارتفاع مربوط به شكل توسط خطوطي با رنگهاي مختلف داخل صفحه نمايان مي شود. دماهاي غيرعادي به واسطه تغييرات در الگوي حرارتي به سادگي تشخيص داده مي شوند. اين دماهاي غيرعادي ممكن است از اتصال لايه هاي هسته، شل شدن و يا بيش از حد گرم شدن سيم پيچها و بسته شدن لوله هاي تهويه و ساير مشكلات ناشي شوند. 

  تمركز كردن روي ناحيه آشفته، همواره دليل اشكال را مشخص مي كند زيرا هر كدام از دلايل عيب داراي مشخصه حرارتي مجزا و مربوط به خود مي باشد. آلارم حفاظتي نقطه داغ براي تمام هسته استاتور، تهيه شده است. آشكارسازي الگوهاي حرارتي غيرعادي، در آينده نزديك ابزاري براي جلوگيري از عيوب پرهزينه و جدي ژنراتور خواهد شد. 

  فناوري هيدرواسكن شرايط غيرعادي در حال توسعه را كه غالبا" با تكنيك هاي سنتي قابل تشخيص نمي باشند، آشكار مي نمايند. اطلاعات تهيه شده پيشنهاد مي نمايند كه براي اصلاح شرايط تخريبي چه اقداماتي انجام شود و اينكه اين اقدامات با چه سرعتي انجام شوند. بدين ترتيب نه تنها از صدمات سنگين و گران جلوگيري بعمل مي آيد همچنين برنامه ريزي نگهداري ژنراتور بشكل اقتصادي امكان پذير خواهد شد. 

  از آنجا كه هسته استاتور و روتور انعطاف پذير بوده و داراي ساختمان ديناميكي مي باشند، بنابراين فاصله هوائي واقعي را نمي توان تنها با استفاده از چند اندازه گيري در محل استاتور تعيين نمود. 

  فناوري هيدرواسكن با دقت تجزيه و ريزبيني هسته استاتور و پروفيل روتور را تشخيص داده نه تنها فاصله هوائي واقعي را تشخيص ميدهد بلكه نحوه تغيير شكل فاصله هوائي بواسطه جدا شدن هسته و قاب و يا رينگ روتور را نشان ميدهد. 

  اولين نمونه چنين سيستمي در سال 1987 راه اندازي گرديده و بصورت پيوسته و قابل اعتمادي كار ميكند. 

  در نتيجه امروزه فناوري هيدرواسكن نخستين سيستمي است كه براي تشخيص و نمايش وضعيت ژنراتورها، تحت تنش كاري وجود دارد. به علاوه افزايش كاربردهاي هيدرواسكن، استفاده كنندگان سيستم را به سمينارهاي گروهي و جلسات آموزشي هدايت مي كند. 

  ژنراتورهاي مجهز به هيدرواسكن ميتوانند در هر موقعيتي نمايش داده شده و ارزيابي گردند. اين قابليت كمك مي كند كه بتوانيم از راه دور به طور كامل و آسان يك دستگاه نظارت دائمي داشته باشيم. به علاوه كارشناسان ژنراتور را قادر مي سازد كه مشخصه هاي بهره برداري، عوامل آنها، اثرات، اصلاحات و نتايج آنها را ـ بصورت همزمان يا جداگانه ـ مشاهده و بررسي كنند. و باعث مي شود كه تعداد كارشناسان ژنراتور كاهش يابد و با استفاده از تعداد اندكي مهندس بتوان تجربيات مشابه يا كاملتري بدست آورد.

   

  خطایابی در الکتروموتور ها با هیدرو اسکن

  مکان یابی تخلیه جزیی هیدرواسکن به طور دقیق، اندازه و موقعیت تخلیه جزیی را نه تنها در انتها بلکه در هر جایی از سیم پیچی که باشد تشخیص میدهد. با آشکار نمودن موقعیت و درجه خرابی درسراسر استاتور، اطلاعات PDL امکان تعمیرمحل خرابی راجهت بهینه نمودن عملکرد سیم پیچی فراهم می نماید. 
  هیدرواسکن قدرت تجزیه بسیار بالایی دارد و قادر به ترسیم نقشه دمای تمام نقاط استاتور بصورت کانتورهای رنگی می باشد. کانتورهای دما بصورت دو بعدی، در دستگاه محورهای xو y رسم می شوند و ارتفاع مربوط به شکل توسط خطوطی با رنگهای مختلف داخل صفحه نمایان می شود. دماهای غیرعادی به واسطه تغییرات در الگوی حرارتی به سادگی تشخیص داده می شوند. این دماهای غیرعادی ممکن است از اتصال لایه های هسته، شل شدن و یا بیش از حد گرم شدن سیم پیچها و بسته شدن لوله های تهویه و سایر مشکلات ناشی شوند. تمرکز کردن روی ناحیه آشفته، همواره دلیل اشکال را مشخص می کند زیرا هر کدام از دلایل عیب دارای مشخصه حرارتی مجزا و مربوط به خود می باشد. آلارم حفاظتی نقطه داغ برای تمام هسته استاتور، تهیه شده است. آشکارسازی الگوهای حرارتی غیرعادی، در آینده نزدیک ابزاری برای جلوگیری از عیوب پرهزینه و جدی ژنراتور خواهد شد. فناوری هیدرواسکن شرایط غیرعادی در حال توسعه را که غالبا" با تکنیک های سنتی قابل تشخیص نمی باشند، آشکار می نمایند. اطلاعات تهیه شده پیشنهاد می نمایند که برای اصلاح شرایط تخریبی چه اقداماتی انجام شود و اینکه این اقدامات با چه سرعتی انجام شوند. بدین ترتیب نه تنها از صدمات سنگین و گران جلوگیری بعمل می آید همچنین برنامه ریزی نگهداری ژنراتور بشکل اقتصادی امکان پذیر خواهد شد. از آنجا که هسته استاتور و روتور انعطاف پذیر بوده و دارای ساختمان دینامیکی می باشند، بنابراین فاصله هوائی واقعی را نمی توان تنها با استفاده از چند اندازه گیری در محل استاتور تعیین نمود. فناوری هیدرواسکن با دقت تجزیه و ریزبینی هسته استاتور و پروفیل روتور را تشخیص داده نه تنها فاصله هوائی واقعی را تشخیص میدهد بلکه نحوه تغییر شکل فاصله هوائی بواسطه جدا شدن هسته و قاب و یا رینگ روتور را نشان میدهد. اولین نمونه چنین سیستمی در سال 1987 راه اندازی گردیده و بصورت پیوسته و قابل اعتمادی کار میکند. در نتیجه امروزه فناوری هیدرواسکن نخستین سیستمی است که برای تشخیص و نمایش وضعیت ژنراتورها، تحت تنش کاری وجود دارد. به علاوه افزایش کاربردهای هیدرواسکن، استفاده کنندگان سیستم را به سمینارهای گروهی و جلسات آموزشی هدایت می کند. ژنراتورهای مجهز به هیدرواسکن میتوانند در هر موقعیتی نمایش داده شده و ارزیابی گردند. این قابلیت کمک می کند که بتوانیم از راه دور به طور کامل و آسان یک دستگاه نظارت دائمی داشته باشیم. به علاوه کارشناسان ژنراتور را قادر می سازد که مشخصه های بهره برداری، عوامل آنها، اثرات، اصلاحات و نتایج آنها را ـ بصورت همزمان یا جداگانه ـ مشاهده و بررسی کنند. و باعث می شود که تعداد کارشناسان ژنراتور کاهش یابد و با استفاده از تعداد اندکی مهندس بتوان تجربیات مشابه یا کاملتری بدست آورد. منبع : شرکت Bently Nevada


  بخش نظرات این مطلب


  برای دیدن نظرات بیشتر روی شماره صفحات در زیر کلیک کنید

  نام
  آدرس ایمیل
  وب سایت/بلاگ
  :) :( ;) :D
  ;)) :X :? :P
  :* =(( :O };-
  :B /:) =DD :S
  -) :-(( :-| :-))
  نظر خصوصی

   کد را وارد نمایید:

  آپلود عکس دلخواه:

  تبلیغات
  نویسندگان
  ورود کاربران
  نام کاربری
  رمز عبور

  » رمز عبور را فراموش کردم ؟
  عضويت سريع
  نام کاربری
  رمز عبور
  تکرار رمز
  ایمیل
  کد تصویری
  آخرین نظرات کاربران
  paria - من نمیتونم دانلود کنم کتاب عایقو
  پاسخ: درود گرامی لینک دانلود بازیابی شد - 1394/10/11/t3tekn
  ابراهیم -

  اگه ميشه برای منم يكم اطلاعات درباره موتور شراگ همراه با عكسش ميخواسنم براي پروژه ممنون ميشم خواهشن بفرستين خيلي ضروريه

   

  - 1394/8/28/t3tekn
  mohsen - عالی میشه اگه محبت کنید برام ایمیل کنید - 1393/10/17/t3tekn
  رضا - سلام جناب مهندس خیلی برام جالب بود . اگر براتون مقدور بود باز هم از این نمونه آزمایش ها رو بزارید در صورت بودن فیلم و عکس واقعا ممنون میشم با تشکر از شما به خاطر وقتی که گذاشتید - 1393/9/23/t3tekn
  رضا - سلام جناب مهندس خیلی برام جابل بود . اگر براتون مقدور بود باز هم از این نمونه آزمایش ها رو بزارید در صورت بودن فیلم و عکس واقعا ممنون میشم با تشکر از شما به خاطر وقتی که گذاشتید - 1393/9/23/t3tekn
  mohamad - hi - 1393/9/12/t3tekn
  reza - ججهت تعمیرات این نوع موتور ما به شما خدمات میدهیم
  - 1393/8/8/t3tekn
  بامداد کریمی - سپاسگزارم موید باشین. - 1393/8/3/t3tekn
  حسین - دوست عزیز ای‌کاش منبع مطالبت رو هم می گذاشتی. به هر حال موفق باشی
  پاسخ: در ارسال های اینده منبع هم گذارده خواهد .سرافراز باشید. - 1393/5/25/t3tekn
  همايون -

  سلام اگه ميشه يكم اطلاعات درباره موتور شراگ همراه با عكسش ميخواسنم براي پروژه ممنون ميشم خواهشن بفرستين خيلي ضروريه

  - 1393/1/30/t3tekn
  عنوان آگهی شما

  قرار دادن بنر درسایت. ماهینه فقط 2 هزار تومان

  به الکتروتکنیک-برق صنعتی امتیاز دهید